Posiedzenie Prezydium ZG PZW – październik 2021

Aktualności | 2021-11-04 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

29 października 2021 r. w „Domu Wędkarza” w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium ZG Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG, kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczył kol. Kazimierz Kuprian – Z-ca Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej, kol. Henryk Mach - Rzecznik dyscyplinarny ZG, kol. Kazimierz Białas – Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego. Zaproszonymi gośćmi byli, pełniący obowiazki Prezesa Zarzadu Okregu w Poznaniu - kol. Andrzej Lebiotkowski  i kol. Marcin Wiśniewski – Dyrektor Biura ZO PZW w Poznaniu.

Po przyjęciu porządku obrad i zatwierdzeniu protokołu z ostatniego posiedzenia Prezydium ZG, kol. A.Lebiotkowski i M.Wiśniewski przedstawili założenia pilotażowego projektu wprowadzenia nowego wzoru „plastikowych” legitymacji członkowskich. Członkowie Prezydium podejmując uchwałę wyrazili zgodę rozpoczęcie wdrożenia nowych legitymacji w Okręgu PZW w Poznaniu, jako testu nowego systemu.

Następnie członkowie Prezydium przystąpili do podejmowania kolejnych uchwał:

- zatwierdzenia projektu Regulaminu obrad Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego,

- zmiany Instrukcji Inwentaryzacyjnej  Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego,

- przeprowadzenia inwentaryzacji środków trwałych i innych składników majątkowych będących w użytkowaniu Biura ZG PZW,

- wyrażenia zgody na wykonanie paneli fotowoltaicznych na terenie  Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach,

- zmiany miejsca organizacji Mistrzostw Świata w wędkarstwie spinningowym

z łódek - Polska 2022,

- nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla Okręgu PZW w Koninie, Koszalinie, Lublinie, Nadnoteckiego w Pile, Przemyślu i Wrocławiu,

- przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW do dyspozycji Prezesa ZG PZW. Powyższe uchwały zostały podjęte.

Kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG ds. sportu przedstawił analizą występów reprezentacji wszystkich dyscyplin wędkarskich biorących udział w międzynarodowych i krajowych zawodach wędkarskich rangi mistrzostw oraz przedstawił relacje z uczestnictwa delegacji PZW w Kongresie wyborczym CIPS.

[MM]